دقیقه – دقیق محبوب ترین سامسونگ گلکسی

دقیقه – دقیق: محبوب ترین سامسونگ گلکسی همراه فعالیت سامسونگ گوشی محبوب گلکسی اس7

گت بلاگز اخبار اجتماعی هشدار نسبت به ورود گسترده مهاجران بنگلادشی به کشور ، یک سوم اتباع بیگانه ساکن پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به وجود یک میلیون و صد هزار مهاجر مجاز و غیرمجاز در سطح استان پایتخت کشور عزیزمان ای

هشدار نسبت به ورود گسترده مهاجران بنگلادشی به کشور ، یک سوم اتباع بیگانه ساکن پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند

یک سوم اتباع بیگانه ساکن پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند/ هشدار نسبت به ورود گسترده مهاجران بنگلادشی به کشور

عبارات مهم : ایران

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به وجود یک میلیون و صد هزار مهاجر مجاز و غیرمجاز در سطح استان پایتخت کشور عزیزمان ایران نسبت به ورود گسترده مهاجران بنگلادشی در سال های آینده به کشور هشدار داد.

به گزارش ایلنا ؛سعید بیات با بیان اینکه اداره کل اتباع استان پایتخت کشور عزیزمان ایران دارای یک مرکز بازگشت، سه مرکز خدمات و یک اردوگاه مراقبتی هست، گفت: از ابتدای تیرماه طرح آمایش ۱۳ شروع شود. این طرح هرساله به منظور بازشناسی و تمدید اعتبار کارت های اقامت موقت اتباع خارجی برگزار می شود.

او با اشاره به آمار اتباع بیگانه در کشور خاطرنشان کرد: در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران حدود ۲۱۹ هزار نفر دارای کارت آمایش معتبر و حدود ۲۱۰ هزار نفر دارای پاسپورت طرح خانواری هستند، حدود ۶۴۰ هزار نفر اتباع غیرمجاز برآورد شده است اند که در مجموع حدود یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر مهاجران مجاز و غیرمجاز در سطح استان پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند. البته معتقدیم که مهاجران غیرمجاز بیش از این تعداد هستند، چراکه بسیاری از این افراد بین استان ها سیال و در پایش های آماری قرار نگرفتند.

هشدار نسبت به ورود گسترده مهاجران بنگلادشی به کشور ، یک سوم اتباع بیگانه ساکن پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه از جمعیت حدود سه میلیون نفری اتباع بیگانه در داخل کشور نیمی از آنها مجاز و نیمی دیگر غیرمجاز هستند، گفت: بیش از یک سوم اتباع بیگانه در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران حضور دارند، البته این امر دلایل مختلفی دارد. یکی از دلایل مهم آن میل به سکونت در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران است که این امر در شهروندان ایرانی نیز صادق است و به علت جاذبه های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی مردم کشور خودمان نیز میل به به زندگی در پایتخت کشور عزیزمان ایران را دارند. اتباع بیگانه نیز جهت یافتن شغل بهتر و درآمد زیاد به پایتخت کشور عزیزمان ایران می آیند.

حضور یک سوم اتباع خارجی کل کشور در تهران

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به وجود یک میلیون و صد هزار مهاجر مجاز و غیرمجاز در سطح استان پایتخت کشور عزیزمان ای

بیات با بیان اینکه حضور این اتباع در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران تبعات بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: بزرگترین باری که حضور این مهاجران به استان پایتخت کشور عزیزمان ایران وارد می کند بار اقتصادی هست. این مهاجران علاوه بر اینکه از همه زیرساخت ها و سرانه های کشور که جهت آنها یارانه پرداخت می شود مانند آموزش، درمان، حمل ونقل استفاده می کنند، وقت های شغلی که در استان ما وجود دارد را نیز اشغال می کنند.

او با تاکید براینکه در حال حاضر از اهدافی که جهت حضور اتباع در کشورمان در نظر داشتیم فاصله گرفته ایم، گفت: قبل از انقلاب از این افراد در بعضی از مشاغل که فاقد متقاضی ایرانی بود، استفاده می شد، ولی این سال ها از این نشانه بسیار فاصله گرفته ایم. در حقیقت از قبل انقلاب قرار بود از اتباع بیگانه جهت کارهای سخت و طاقت فرسایی که متقاضی در کشور عزیزمان ایران نداشت استفاده شود، ولی در حال حاضر شرایط به گونه ای شده است که بسیاری از کارهای تخصصی را این افراد فراگرفته اند و اشغال کرده اند. به طور مثال اگر بخواهید یک کار ساختمانی انجام دهید، همه آنچه در حوزه کار ساختمان مورد نیاز داشته باشید از کارگر راحت تا بنای ماهر، سرامیک کار، لوله کش و برق کار را می توانید از اتباع بیگانه از جمله افغانستانی ها استفاده کنید. حتی در بعضی از اصناف حضورشان بسیار پررنگ است.

استفاده کارفرمایان از کارگران غیرایرانی مجاز در تهران

هشدار نسبت به ورود گسترده مهاجران بنگلادشی به کشور ، یک سوم اتباع بیگانه ساکن پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند

او با بیان اینکه غالبا آمار اتباع خارجی در کشور ما مربوط به کشور افغانستان هست، ولی اتباع غیرمجاز دیگری مانند پاکستانی ها و بنگلادشی ها نیز در پایتخت کشور عزیزمان ایران حضور دارند که آمارشان نسبت به اتباع افغانستانی قابل توجه نیست، گفت: براساس ضوابط جاری و قوانینی که در حوزه کار تعریف شده است اتباع بیگانه در چهار حوزه مجاز هستند که فعالیت داشته باشند، ولی متاسفانه به علت اینکه تعداد این افراد در کشور بسیار زیاد است و همچنین کشور ما هر لحظه دچار پرسشها خاصی بوده که نتوانستیم به تمام این پرسشها به طور خاص بپردازیم و آن را ساماندهی کنیم.

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و رییس جمهوری راجع به مسئله بیکاری، گفت: ساماندهی حوزه کار با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هست، در این زمینه نیز قوانینی وجود دارد. ماده ۱۸۱ قانون کار نیز به صراحت اعلام کرده هست، کارفرمایانی که از کارگران خارجی غیرمجاز استفاده می کنند باید جهت آنها احکامی مانند زندان در نظر گرفته شود. از سوی دیگر متولی حوزه اتباع اداره کل امور اتباع هر استان است که باید نظارت کافی براین حوزه داشته باشد بنابراین جلساتی را برگزار کردیم تا بتوانیم تیم بازرسی را که اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران برعهده دارد را تقویت کنیم و نیازمند پشتیبانی مقامات قضایی در این زمینه هستیم.

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به وجود یک میلیون و صد هزار مهاجر مجاز و غیرمجاز در سطح استان پایتخت کشور عزیزمان ای

باید میل کارفرماها را جهت استفاده از کارگران ارزان قیمت خارجی کمتر کنیم

بیات با بیان اینکه هر کارفرمایی به دنبال این است تا جهت تامین منافع خود از نیروی کار ارزان تر استفاده کند، گفت: اداره کار تعاون و رفاه اجتماعی استان توان این را دارد که همه کارگاه ها را پایش و کارگران غیرمجاز را شناسایی کند بنابراین جهت اینکه بتوانیم این حوزه را مدیریت بهتری داشته باشیم باید میل کارفرما را جهت استفاده از کارگران ارزان قیمت خارجی کمتر کنیم یا حداقل نسبت به بکارگیری اتباع مجاز داری مجوز کار سوق دهیم.

هشدار نسبت به ورود گسترده مهاجران بنگلادشی به کشور ، یک سوم اتباع بیگانه ساکن پایتخت کشور عزیزمان ایران هستند

او با بیان اینکه باید قوانین موجود را که مهمترین آن ماده ۱۸۱ قانون کار است و مجازات زندان را جهت کارفرمایی که از نیروی کار خارجی غیرمجاز ارزان استفاده می کند فعال کنیم، گفت: با اجرای این قانون می توانیم هزینه های استفاده از نیروی کار ارزان را جهت کارفرمای ایرانی اوج ببریم و این کار باعث می شود استفاده از نیروی کار ارزان قیمت جهت کارفرما صرفه اقتصادی نداشته باشد. این عنوان در دستور کار اداره کل امور اتباع استانداری است همچنین در حوزه های دیگر با ساماندهی و جلساتی که در این زمینه داشتیم به شدت دنبال می شود.

استفاده نهادها از کارگران خارجی، سفره ایرانیان را کوچک می کند

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه بعضی از نهادها نیز از اتباع بیگانه استفاده می کنند توضیح داد: متاسفانه با این معضل مواجه هستیم که بعضی از نهادهای دولتی یا شهرداری ها از کارگران خارجی حتی کارگران غیرمجاز استفاده می کنند این عنوان سفره ایرانی را کوچک می کند و باعث می شود همین رمق باقی مانده در حوزه اشتغال کشور کمتر شود و از بین برود، بنابراین امیدوارم اگر امسال بتوانیم این جدیت را در همه دستگاه های ذیربط ایجاد کنیم نتیجه خوبی بگیریم. البته فکر می کنم با توجه به حضور گسترده اتباع در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران اثر این کارها در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران یک اثر ملی باشد.

۸۶۰ میلیارد تومان هزینه تحصیل فرزندان اتباع خارجی در کشور

بیات با اشاره به فرمان مقام معظم رهبری درخصوص عضویت فرزندان مورد نیاز التعلیم اتباع غیرمجاز گفت: چندسالی است که فرزندان اتباع غیرمجاز نیز می توانند در مدارس کشور عضویت و تحصیل کنند و تاکنون گزارشی مبنی بر اینکه فرزند اتباع غیرمجاز جهت عضویت در مدرسه مشکلی داشته است نداشته ایم. هر سال حدود دو میلیون تومان سرانه آموزشی جهت هر دانش آموز است و البته تفاوتی ندارد که جهت یک فرد ایرانی باشد یا فرزندان اتباع. در حال حاضر نیز در کشور حدود ۴۳۰ هزار دانش آموز افغانستانی داریم که با توجه به سرانه آموزشی جهت هر دانش آموز حدود دو میلیون تومان در کشور ، هر سال حدود ۸۶۰ میلیارد تومان هزینه دانش آموزان اتباع بیگانه می شود.

تحویل روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ اتباع غیرمجاز به اردوگاه ها

وی با بیان اینکه دستگاه ها مجاز نیستند به اتباع غیرمجاز ارائه خدمات داشته باشند گفت: براساس قانون اتباع غیرمجاز که در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران حضور دارند باید به وسیله نیروی انتظامی دستگیر و جهت طرد از کشور تحویل اردوگاه مراقبتی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران شوند. ما نیز آمادگی را داریم تا با هر تعداد و ظرفیتی که نیروی انتظامی از اتباع بیگانه به ما تحویل دهد، براساس قوانین از کشور طرد کنیم. در حال حاضر نیز به طور میانگین روزانه ۱۰۰ الی ۱۵۰ نفر از اتباع غیرمجاز به اردوگاه تحویل داده می شود. اتباع غیرمجازی که بیش از سه بار از کشور طرد شده است و بازگشته اند را به مدت یک ماه در این ارودگاه ها نگهداری می کنیم که البته هزینه های زیادی از لحاظ غذا و درمان جهت کشور دارد.

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه ما هیچ گاه خدماتی را که به اتباع بیگانه در کشورمان دادیم رسانه ای نکرده ایم گفت: کشور در حوزه های متفاوت سرانه های بسیاری را صرف این افراد می کند، متاسفانه ما این موارد را به خوبی منعکس نکردیم. پناهندگان جنگی کشورهای همسایه براساس قوانین کنوانسیون بین المللی به کشور ما وارد شدند ولی در حال حاضر از آن شرایط خارج شده است اند و به پناهندگان جویای کار یا اقتصادی تبدیل شده است و در حقیقت افرادی هستند که به کشور ما به امید کسب درآمد یا به دست آوردن شغل بهتر می آیند.

او با بیان اینکه شرایط حضور اتباع بیگانه بویژه اتباع افغانستان در کشور ما فراهم است خاطرنشان کرد: این افراد هنگامی که از کشورشان به کشور عزیزمان ایران می آیند در همین جا ساکن می شوند در حالی که اگر شرایط زندگی جهت آنها مهیا نبود از اینجا مهاجرت می کردند به سمت کشورهای اروپایی ولی در حال حاضر ما شاهد این هستیم که علیرغم عدم کمک نهادهای بین المللی مانند کمیساریای عالی پناهندگان شرکت ملل در خصوص تامین هزینه های این بخش عظیم از مهاجران در کشور، دولت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران متقبل هزینه های معیشتی، بهداشتی، رفاهی و … این جمعیت چند میلیونی شده است است و این به زیرساخت های کشور ما فشار مضاعف وارد می کند. البته این شرکت در خصوص پناهندگان مجاز به کشورهای مهاجرپذیر کمک می کند.

۹۵۰ مورد حمله به اماکن مهاجران در آلمان در سال ۲۰۱۷

مدیر کل امور اتباع و مهاجران استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه در همه جای دنیا جهت مهاجران شرایط بسیار مشکل را ایجاد می کنند و مهاجران در ارودگاه ها نگهداری می شوند، تاکید کرد: در کشورمان اجازه می دهیم تبعه غیرمجاز نیز از خدمات تحصیلی برخوردار شود. همچنین مردم ما با اتباع کشورهای دیگر زندگی مسالمت آمیزی دارند و تاکنون شنیده نشده که در کشور ما یک گروه نژادپرست به اتباع دیگر کشورها تعرض کند و آنها را مورد آزار و اذیت قرار دهد، در حالی که در سال ۲۰۱۷ گزارشی در کشور آلمان منتشر شد که براساس آن حدود ۹۵۰ مورد حمله به مسلمانان و اماکن آنها مانند مسجد گزارش شده است هست، ولی در کشور ما علیرغم فشارهای اقتصادی چنین موضوعاتی مشاهده نشده و زندگی بسیار مسالمت آمیزی با اتباع بیگانه داشتیم و مردم نیز حساسیتی در این زمینه ندارند.

او راجع به حمایت اداره اتباع از مهاجرانی که به هر علت مورد تعرض قرار گرفته اند، گفت: نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران اعتقاد است براساس دستورات قرآن کریم همه انسان ها گرامی و مکرم هستند، بنابراین نگاه ما این است که همه چیز در چارچوب قانون باید باشد و به دنبال این هستیم که همه مباحث در مسیر قانون طی شود. قاطبه افراد افغانستانی که در کشور عزیزمان ایران ساکن هستند، افراد خوب و شرافتمندی هستند، نوامیس اتباع جهت ما مانند نوامیس خودمان هستند. از همین رو مهم این است که اگر اتفاقی جهت کسی بیفتد باید در مسیر و مدار قانون سپری شود و قوانین جزایی کشور ما تفاوتی بین اتباع بیگانه و شهروند کشور خودمان ندارد و عدالت قضایی در خصوص همه افراد اجرا می شود.

بیات در بخش دیگری از صحبت هایش درخصوص فرزندان زنان ایرانی که به عقد یک تبعه خارجی در می آیند، گفت: فرزندانی که حاصل ازدواج رسمی و قانونی مادر ایرانی و پدر خارجی هستند برابر قانون می توانند هنگامی که به سن ۱۸ سال تمام رسیدند تابعیت جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را تقاضا کنند. البته توصیه ما این است که زنان ایرانی با اتباع خارجی ازدواج نکنند، ولی در صورتی که ازدواج کنند شرایطی را ایجاد کردیم تا این زنان با پرسشها کمتری مواجه شوند البته مسئله عمده این زنان هویت فرزندانشان بود که این عنوان نیز برطرف شده است است.

کودکان کار به وسیله باندهای قاچاق از بنگلادش و پاکستان به کشور عزیزمان ایران می آیند

او همچنین با بیان اینکه کودکان کار غالبا پاکستانی بوده و از طریق باندهای قاچاق به کشور وارد می شوند، خاطرنشان کرد: با پدیده ای به نام قاچاق شرکت یافته انسان مواجه هستیم. عمدتا افرادی که از این طریق قاچاق می شوند پاکستانی و بنگلادشی هستند به طور مثال چندی پیش در منطقه دماوند چند زن و کودک پاکستانی دستگیر شده است بودند که با دستور مقام قضایی این افراد پذیرش شدند، ولی اگر دستور قضایی نباشد ما براساس قانون حمایت از کودکان بی سرپرست و فاقد سرپرست کودکان اتباعی که زیر سن قانونی هستند و حکم طرد از کشور را ندارند تا وقت رسیدن به سن قانونی به شرکت بهزیستی تحویل داده می شوند و در آن وقت از کشور اخراج می شوند.

کاهش قیمت جرم و جنایت به وسیله اتباع بیگانه در سال های اخیر

مدیر کل امور اتباع و مهاجران استان پایتخت کشور عزیزمان ایران تاکید کرد : این افراد متاسفانه در قبال معادل سه میلیون تومان در سال از خانواده هایشان اجاره می شوند و به مدت یکسال در دیگر کشورها به عنوان متکدی به کار گرفته می شوند متاسفانه پدیده قاچاق انسان در همه کشورها وجود دارد. قانون اتباع و مهاجران خارجی را نیز در خصوص پاکستانی ها یا افرادی که از طریق این باندهای قاچاق وارد کشور می شوند، اجرا می کنیم و آنها به وسیله نیروی انتظامی بازداشت و به مراکز ما تحویل داده می شوند. از همین رو روزانه با دستگیری اتباع پاکستانی، افغانستانی و بنگلادشی مواجه هستیم که به ارودگاه های ما تحویل داده شده است و بعد از طی مراحل اداری از کشور خارج می شوند.

او با تاکید براینکه مهمترین برنامه این است که از ورود غیرقانونی این افراد به کشور از طریق باندهای قاچاق جلوگیری کنیم، گفت: کشورهای پاکستان و افغانستان از نظر رفاه اجتماعی و اقتصادی از کشور ما سطح پایین تری دارند، بنابراین براساس تبلیغات قاچاقچیان انسان، این افراد جهت یافتن درآمد زیاد به صورت غیرمجاز به کشور عزیزمان ایران می آیند. تمام تلاش ما این است که قانون را اجرا کرده تا اجرای قانون باعث شود میل ورود به کشور ما که براساس تبلیغات شرکت یافته در کشورهایی مانند افغانستان و پاکستان زیاد کردن یافته را کم کردن دهیم.

بیات با بیان اینکه ۴ دهه است که میزبان اتباع بیگانه در کشورمان هستیم، گفت: در سال های اول انقلاب قیمت باسوادی اتباع ۶ درصد بوده هست. در حالی که امروز قیمت باسوادی این افراد ۶۶ درصد است همچنین قیمت جرم و جنایت اتباع بیگانه در این سال ها به شدت کم کردن یافته است و ساختن فرهنگ مناسبی در این زمینه صورت گرفته است.

او با بیان اینکه اتباع غیرمجاز کشورها غیر هم مرز با جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بعد از دستگیری به وسیله نیروی انتظامی به سفارت کشور متبوعشان تحویل داده شده است و از طریق سفارت به کشورهایشان بازگرداننده می شوند، تاکید کرد: یکی از معضلات ما اتباع غیرمجاز بنگلادشی هستند و از آنجا که ما مرز زمینی با این کشور نداریم عنوان خروج این افراد مشکلاتی را جهت ما ایجاد می کند باتوجه به اینکه بنگلادش کشور بسیار ضعیفی است اگر جلوی ورود این افراد گرفته نشود ما با حجم زیادی از مهاجران بنگلادشی در سال های آینده روبرو خواهیم بود.

ارائه خدمات بیمه سلامت به اتباع خارجی

مدیر کل امور اتباع و مهاجران خارجی استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به خدماتی که به اتباع بیگانه ارائه شده است هست، گفت: یکی از این اقدامات، ایجاد شرایط مورد نیاز جهت استفاده اتباع خارجی از خدمات بیمه سلامت هست. اقشار آسیب پذیر در این طرح به صورت رایگان بیمه می شوند. البته این مهم با همکاری کمیساریای عالی شرکت ملل و امور پناهدگان انجام می شود.

او ادامه داد: تاکنون نیز حدود ۸۳۰ نفر از اتباع افغانستانی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی فارغ التحصیل شده است اند. همچنین به ۲۱۰ نفر از این افراد بورسیه ادامه تحصیل داده شده است و حدود ۱۸ هزار دانشجو و ۱۳ هزار طلبه از اتباع بیگانه در کشور مشغول به ادامه تحصیل هستند و هزینه های بسیاری انجام شده است تا سطح علمی، فرهنگی و اجتماعی اتباع افغانستانی ارتقا پیدا کند این عنوان باعث شده است تا همزیستی بین ما و اتباع بیگانه در کشورمان زیاد شده است و تعارض فرهنگی کمتری داشته و هزینه کمتری از این بابت بپردازیم. همچنین در زمانی که به کشورشان باز می گردند زمینه ساز تغییرات فرهنگی و اجتماعی در کشور خودشان باشند.

واژه های کلیدی: ایران | خارجی | ایرانی | ایرانی | غیرمجاز | ایرانیان | اتباع افغان | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz